Ndryshimi mes inspektimeve të "Frigoriferi"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  5 muaj më parë
v
kalimi i nxehtesise nga trupi i ftohte ne te ngrohte
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 194.35.248.2 dhe 185.85.154.40) dhe riktheu rishikimin 2068263 nga OLSIRES)
v (kalimi i nxehtesise nga trupi i ftohte ne te ngrohte)
[[File:Thinktank Birmingham - object 1978S03348(1).jpg|thumb|An early electric refidgerator, with a cyclindrical heat exchanger on top. Now in the collection of [[Thinktank, Birmingham Science Museum]]. ]]
 
Paisje e cila me ane te energjise elektrike kryen procesin e kalimit te nxehtesis nga trupi me i ftohtengrohte ne trupin me te ngrohteftohte.
Lengu qe perdoret ne pergjithesi per ftohje ne frigorifer eshte amoniaku.Firigoferi perdoret per ruajtjen e ushqimeve per nje kohe shume te shkurter,po frigoriferi perdoret per nje kohe me te gjate per ruajtjen e ushqimeve.
 
1

edit

Menyja e navigimit