Ndryshimi mes inspektimeve të "Freddie Mercury"

Jump to navigation Jump to search
freddy nuk ishte lideri ai thjesht ishte kengetari kryesor i asaj bande
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.33.33.140) dhe riktheu rishikimin 1665669 nga Wielemir)
(freddy nuk ishte lideri ai thjesht ishte kengetari kryesor i asaj bande)
 
'''Freddie Mercury''' ishte një këngëtar, kompozitor anglez. Ishte liderikengetari kryesor i një bande rroku qe quhej Queen. Ai lindi me [[5 shtator]] [[1946]] dhe vdiq më [[24 nëntor]] 1991.
 
Disa nga këngët me të famshme të bandës ishin: ''We will rock you'', ''Show must go on'', ''We are the champions'', ''Bohemian Rhapsody'', ''Don't stop me now'', ''Somebody to love'' etj. Ai lindi ne [[Zanzibar]] dhe për disa kohe kur ishte fëmije jetoi ne [[India|Indi]]. Ai është cilësuar si një nga zërat me te mire. Freddie Mercury vdiq nga bronkopneumonia kur ishte vetëm 45 vjeç. Për nder te tij janë ngritur edhe disa statuja.
Anonymous user

Menyja e navigimit