Dallime mes rishikimeve të "Fero"

Jump to navigation Jump to search
1.925 bytes removed ,  1 vit më parë
heqje e tekstit joenciklopedik
No edit summary
(heqje e tekstit joenciklopedik)
{{pp}}
{{joref}}
'''Feronit Shabani''' (lindur më 8 korrik 1997) është një reper shqiptar nga [[Gjilani]].
{{POV}}
{{Shkronja}}
'''Feronit Shabani''' i njohur me nofken '''Alles Baba''' eshte nje reper i njohur tashme ne estraden shqiptare. I lindur me daten [[8 Korrik]] [[1997]] ne qytetin e [[Gjilan|Gjilanit]]. Shkollen e mesme e kreu ne gjimnazin Gjimnazi Zenel Hajdini.
Ai si një djalosh nga gjilani bëri fam shum të madhe ai në fillim ishte pjes e ekipit on records ku mori një fam të madhe nga aty vendosi që ta përfundoj karrieren e tij me grupin e on records dhe u zhvendos në Gjermani ku e nënshkroi një kontratë me një kompani Gjermane.Ai tani ësht në lidhje me bukuroshen,modelen:Arbenitën ku kalojn kohë shum të mira së bashku të gjith mendojn se ajo do të jet gruaja e tij e ardhshme sepse ai i kishte kushtuar dy këngë:Momo dhe Ride or Die!
 
Fero ka lansuar dhe albumin “Self Loyalty” ne ate album ka kenge shume te mira qe te degjohen vazhdimisht si pershembull Esco , Adrenalinë , Instagram , Telebingo etj etj. Fero eshte nje arstist shume i pelqyeshem nga publika ai vazdhimisht tregon se ai eshte njeshi dhe nuk ka me te mire se ai sa i perket fjala per Hip-Hop . Fero ka nje veti shume te mire sepse ai i kupton “Hajgaret “ dhe din shum mire ti bej ato . Fero si artist ka qene ne Onrecors dhe ai ka qendruar aty por Onrecord-i si kan ofruar kualitet ne muzike sepse ish menagjeri i tij Mehemet Elshani ja ka marryr e tere kompania 70% te pages se nje komcerti Pershembull Fero i ka marrur 10,000 € ne nje koncerr 7000€ ja kan marrur Onrecord,vetem nje beat ja kan bere por Fero ka thene se une i kam bere te gjitha : testin , vijen melodike , levizjet skenike , performimin ska kenduar playback . Fero tregon se ai eshte 1 dhe i vetmi ne kete pune , artistat kane inat qe ta ndalojne ate por skan rezulat Fero pritet te lansoje kengen e re “1 e kini “ qe do te jet zjarr dhe me sa duket eshte diss per nje reper te vogel .
 
== Këngët në vitin 2013 ==
# "Vi vet"
# "Bona Fam"
# "ALLESAlles BABABaba"
 
== Këngët në vitin 2019 ==
# "BABABaba PERper IKONAikona"
# "FOLFol EDHEedhe 1 HERher"
# "MOMO" ft Zzap
# "RIDERide ORor DIEDie"
# "JOMJom RRITrrit"
# "MAMAMama"
# "HABIBIHabibi"
# "MARJUANAMarjuana"
 
 
 
== Shiko edhe ==
https://web.archive.org/web/20190323221238/https://teksteshqip.al/profero/biografia
 
 
 
[[Kategoria:Biografi]]
 
== Referimet ==
{{Reflist}}
 
{{muz-cung}}

Menyja e lëvizjeve