Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Izmiri"

26 bytes added ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
vNo edit summary
{{Coord|38.422|27.129|display=title}}
 
{{Qytet
|Qyteti = {{PAGENAME}}
}}
 
'''Izmiri''', gjithashtu e njohur me emrin antik '''Smirnë''' ([[turqisht]]: ''İzmir''), është qyteti i tretë më i populluar në [[Turqia|Turqi]] pas [[Stambolli|Stambollit]] dhe [[Ankaraja|Ankarasë]]
 
== Gjeografia ==
85

edits