Dallime mes rishikimeve të "Beteja e Kosovës"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎Beteja e Kosovës: Milos Obilić was a Serbian legendary hero,not Albanian.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Beteja e Kosovës''' u zhvillua në rrethinë të [[Prishtina|Prishtinës]], [[Kosova|Kosovë]] në vitin [[1389]] ndërmjet një koalicioni ballkanik, dhe [[Perandoria Osmane|Perandorisë Osmane]].
[[Skeda:Kosovo-polje.jpg|parapamje|Fushë Kosovë]]
 
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve