Dallime mes rishikimeve të "Jahi Jahiu"

Jump to navigation Jump to search
55 bytes added ,  3 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 0 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 5) #IABot (v2.0.1)
v
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
}}
 
'''Jahi Jahiu''' lindi në fshatin [[Sllubica|Sllubicë]] të komunës së [[Gjilani]]t, më [[1959]], shkollimin fillor dhe të mesëm i kreu në Gjilan, ndërsa Fakultetin e Arteve - [[Dramaturgjia]], [[Universiteti i Beogradit]].Jahiu është njëri nga pesë dramaturgët e parë shqiptar.{{Cn<ref> }}Nje qasje ne teater ,bot.”Rrjedha" 2004</ref>
{{Cn }}
 
== Biografia ==

Menyja e lëvizjeve