Dallime mes rishikimeve të "Ain"

Jump to navigation Jump to search
1 byte removed ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| shënim =
}}
'''Ain''' ({{IPA-fr|ɛ̃}}; [[Gjuha Franko-Provençale|Franko-provençalisht]]: '''En''') apo ([[Gjuha shqipe|shqip]]: '''AiniEni''') është një [[Departamentet e Francës|departament]] në [[Franca|Francë]] departamenti mbanë emrin e lumit [[Lumi Ain|Ain]]. Departamenti është pjesë e rajonit [[Auvernia-Rhône-Alpes]] dhe kufizohet nga lumenjtë [[Saône]] dhe [[Rhône]]. Sipas regjistrimit të popullsisë në vitin [[2011]] departamenti numëronte 603 827 banorë, [[Insee]] dhe [[Posta]] i dhurojnë atij numrin 01.
 
== Historia ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve