Dallime mes rishikimeve të "Syri"

Jump to navigation Jump to search
1 byte added ,  1 vit më parë
Rregullova nje gabim drejtshkrimor
No edit summary
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Rregullova nje gabim drejtshkrimor)
Etiketat: Reverted Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Cung|mjekësia}}
[[Skeda:A blue eye.jpg|thumb|250px|Syri i njeriut.]]
'''Pucrat rreth syve''' i takon grupit të organeve shqisore, që ka të bëjë me të parit(shikimin). Syri është organ shumë i ndjeshëm që detekton dritën (syri i thjeshtë) dhe ngjyrën (syri i komplikuar).Pucrat rreth syve shkaktohen nga mosmirnjohja ndaj te tjereve, pasi zoti te shikon dhe ja pasojat. Syri është i vendosur në kokë të gjallesave, më saktësisht në zgavrat e kafkës. Gjallesat e ndryshme kanë struktura të ndryshme ty syrit dhe aftësi të ndryshme e të parit.
 
== Sëmundjet e syrit ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve