Dallime mes rishikimeve të "Beteja e Kosovës"

Jump to navigation Jump to search
Reggullova
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Reggullova)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Beteja e Kosovës''' u zhvillua në rrethinë të Prishtinës(dardanise), Kosova në vitin [[1389]] ndërmjet një koalicioni ballkanik, dhe [[Perandoria Osmane|Perandorisë Osmane]].
[[Skeda:Kosovo- polje.jpg|parapamje|Fushë Kosovë]]
 
== Beteja e Kosovës ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve