Dallime mes rishikimeve të "24 Shtator"

Jump to navigation Jump to search
121 bytes added ,  1 vit më parë
v
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.126.253) dhe riktheu rishikimin 1987089 nga Catherine Laurence)
Etiketa: Zëvendësuar
Etiketa: përpunim burimi 2017
 
 
== Vdekje ==
* [[2000]] - [[Adem Kastrati]] piktor nga [[Kosova]], i vetëm në botë që pikturoi me ngjyra të dheut. (L. [[1933]])
* [[2006]] - [[Muharrem Qena]], shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar nga [[Kosova]], (L. [[1930]])
* [[1996]] - [[Zeki Muren]], këngëtar, kompozitor dhe aktor turk (L.[[1931]])

Menyja e lëvizjeve