Dallime mes rishikimeve të "Nexhat Daci"

Jump to navigation Jump to search
9 bytes added ,  15 vjet më parë
permiresime te info
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
(permiresime te info)
'''Nexhat Daci''' ka lindur më [[26 Korrik]] [[1944]] në [[Tërnoc]]. [[Politikan]] kosovar nga [[Lidhja Demokratike e KosovësDardanisë]] (LDKLDD). Kryetar i Kuvendit të Kosovës gjatë nga vitiperiudhës [[2001]]-[[2006]], profesor i [[kimi]]së, doktor i [[shkenca]]ve të kimisë nga [[Universiteti i Zagrebit]]. Anëtar i [[Akademisë së Shkencave dhe e Arteve e Kosovës]], [[Akademisë Evropiane për çështje mjedisi]] dhe [[American Chemical Society]].
 
 
== Jeta ==
Ai është i martuar dhe ka tre fëmijfëmijë. Banon në lagjen Velani në Prishtinë. DiFlet gjuhën flas shqipshqipe, serbishtserbe, anglishtanglize, kroatishtkroate dhe deri dikugjermane gjermanisht(pasive).
 
 

Menyja e lëvizjeve