Dallime mes rishikimeve të "Love Hina"

Jump to navigation Jump to search
980 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
 
Historia ka në qendër të sajë personazhin kryesor Keintaron. Në manga dhe anime ngjarjet e fatëkeqit Keitaro, prezantohen bukur përpara publikut dhe kryesisht kanë në qendër përpjekjet e tij për të “mbijetuar” si kujdestarë i një konvikti vajzash. Gjatë qëndrimit të tij në apartamentet Hinata, ai përjeton një histori dashurie deri diku komike me një nga vajzat e konviktit që ai e kishte pas njohur edhe që në fëmijëri. Midis përpjekjeve të Kentaros për të fituar të drejtën e studimit në Universitetin e Tokjos dhe në tentativën heroike për të fituar zemrën e Naru-Chan, seriali manga dhe anime merr një pamje komike dhe dëfryese.
 
Si seriali anime ashtu edhe seriali manga morën përgjigjje pozitive nga ana e kritëkëve përkatës. Në Sh.B.A gjatë Anime Expo manga u zgjodh si manga më e mirë për vitin 2002. Gjtihashtu rishikimet dhe kritikat pozitive nuk u kursyen edhe nga Anime Neës Netëork duke e vlerësuar mangën për mënyrën e saj origjinale të kombinimin e një drame dhe romance me rezultat një komedi të shkëlqyer. Gjithashtu fakti që manga dhe anime janë publikuar dhe transmetuar në shumë vënde të globit tregon qartë famën e fituar nga seriali. Megjithatë ndër këto kritika pozitive rreth serialit, janë për t'u theksuar edhe kritikat e shumta negative (nga Anime Neës Netëork por edhe nga site dhe revista të tjera), që erdhën për dy filmat OVA të nëntitulluara: Love Hina Again. Këto dy filma u panë si të pa nevojshëm dhe për më tepër shumë nga adhuruesit u shprehën se këto dy filma nuk jepnin të njëjtin dëfrim sa seriali anime me 25 seri.
 
==Lidhje të jashtme ==
4.659

edits

Menyja e lëvizjeve