Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Josif Minga"

74 bytes added ,  1 vit më parë
Informacion mbi vajzen muzikologe
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Data e lindjes e gabuar. Shtuar info pak me te detajuara mbi veprimtarine e tij.)
(Informacion mbi vajzen muzikologe)
 
Josif Minga ka përpunuar rreth 120 këngë qytetare dhe popullore shqiptare. Për aktivitetin dhe kontributin e vet është vlerësuar me çmime dhe medalje të ndryshme.
 
Josif Minga është babai i muzikologes [[Mikaela Minga|Mikaela Minga.]]
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
63

edits