Dallime mes rishikimeve të "Selma Lagerlöf"

Jump to navigation Jump to search
142 bytes added ,  3 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8
(Shpëtim i burimeve 2 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8)
 
{{commons|Selma Lagerlöf|Selma Lagerlöf}}
 
* [http://www.nobel.se/literature/laureates/1909/index.html Selma Ottilia Lovisa Lagerlöf] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20011217191332/http://www.nobel.se/literature/laureates/1909/index.html |date=17 dhjetor 2001 }} nga Nobelprize.org
* [https://web.archive.org/web/20150126070305/http://www.kirjasto.sci.fi/lagerlof.htm Selma Ottiliana Lovisa Lagerlöf (1858-1940)], biografia nga [[Books and Writers]]
* [https://web.archive.org/web/20070928060156/http://www.sna.se/Holgersson_100ar_commission.html The background to the writing of ''The Wonderful Adventures of Nils'']

Menyja e lëvizjeve