Dallime mes rishikimeve të "Erich Kästner"

Jump to navigation Jump to search
19 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
}}
 
'''Erich Kästner''' ([[ sq.]] Erih Kestner) u lindlindi më [[23 shkurt]] të vitit 1899 në [[Dresden]] dhe vdiq më [[29 korrik]] të vitit 1974 në [[München]], ([[Gjermani]]). Ishte shkrimtar, skenarist dhe kabaretist gjerman. Ai ishte i njohur për stilin e të shkruarit me humor, për poezit e tij bashkëkohore si dhe për një numër të madh të librave për fëmijë.
 
== Biografia ==
 
 
== Veprat në origjinal të shkruar ==

Menyja e lëvizjeve