Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Flora Brovina"

19 bytes removed ,  1 vit më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox person", zëvendësova: | arsimimi → | education, | data e vdekjes → | death_date, | datëlindja → | birth_date, | emër tjetër → | other_names, | emri → | name, duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox person", zëvendësova: | arsimimi → | education, | data e vdekjes → | death_date, | datëlindja → | birth_date, | emër tjetër → | other_names, | emri → | name, duke përdorur AWB)
 
{{Pp}}
{{Infobox person
| emriname = Flora Brovina
| emër tjetërother_names =
| fotoimage = Flora Brovina.jpg
| përshkrimicaption =
| datëlindjabirth_date = 30 Shtator 1949
| vendlindjabirth_place = Skenderaj
| data e vdekjesdeath_date =
| vendvdekjadeath_place =
| qyteti ku jeton = Prishtinë
| kombësianationality = Shqiptare
| nënshtetësiacitizenship = Kosovare
| arsimimieducation =
| shkollaalma mater =
| profesionioccupation = Politikane
| vepra të njohuranotable_works = "Vëma emrin tim", "Bimë e zë", "Luleborë", "Mat e çmat", "Thirrje e Kosovë"
| i njohurknown_for =
| e njohurknown_for =
| vitet aktivyears_active =
| kompania =
| organizataorganization = Të drejtat e njeriut dhe e të grave
| titullititle =
| posti politik =
| paraardhësipredecessor =
| pasardhësisuccessor =
| partiaparty =
| statusi civil =
| bashkëshortjaspouse =
| bashkëshorti =
| fëmijëchildren =
| prindërparents =
| çmimeawards =
}}