Dallime mes rishikimeve të "Columbia (South Carolina)"

Jump to navigation Jump to search
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
(rregullim i sintaksës)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
|Qyteti = Kolumbia
|Gjuha vendase = Anglisht
|Emri name në gjuhën vendase = Columbia
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = Qytet
|Nofka nicknames = Kryeqyteti i Mikpritjes Jugore
|Moto mottoes = {{{Moto|}}}
|Pamje image_skyline = SkylinefromArsenalHill.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Pamje nga Kolumbia
|Flamuri_figura image_flag =
|Flamuri_artikulli flag_link =
|Stema_figura image_seal = Columbiaseal.jpg
|Stema_artikulli flag_seal =
|Stema_gjerësia seal_size =
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = SHBA
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 346,5
|Popullsia population_total = 129.333
|Dendësia = 928,5
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 89
|Vendasit population_demonym =
|Themelimi established_date =
|Zona Kohore = [[UTC-5]]
|Ora Verore = [[UTC-4]]
|Kodi Postalpostal_code = {{{Kodi Postar|}}}
|Prefiksi = 803
|Aeroporti =
|Kryetari i Bashkisë = Steve Benjamin
|Asambleja rajonale =
|WebFaqja website = [http://www.columbiasc.net/ www.columbiasc.net]
|përshkrimi_harta map_caption =
|harta_gjerësi map_size = 280
|harta = SHBA
|CoordAddon = type:city_region:US-DC

Menyja e lëvizjeve