Ndryshimi mes inspektimeve të "Kantautori"

Jump to navigation Jump to search
67 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Do'''Kantautori'' teështë thotenjë nje[[muzikanti|muzikant]] autor qe edhe e kompozon edhe e kendon njenjë kengekengë. Ne fakt vjen nga [[Gjuha italiane|italishtja]] ''cantare'' qe do te thotethotë te kendoshkëndosh dhe autor.
{{muzi-cung}}
[[Category:Muzikë]]

Menyja e navigimit