Ndryshimi mes inspektimeve të "Kantautori"

Jump to navigation Jump to search
212 bytes added ,  13 vjet më parë
v
iw
v (iw)
'''Kantautori''' është një [[muzikanti|muzikant]] që edhe e kompozon edhe e kendon një kengë. Në fakt vjen nga [[Gjuha italiane|italishtja]] ''cantare'' që do të thotë të këndosh dhe autor.
 
{{muzi-cung}}
[[Category:Muzikë]]
 
[[de:Liedermacher]]
[[en:Singer-songwriter]]
[[es:Cantautor]]
[[fr:Auteur-compositeur-interprète]]
[[it:Cantautore]]
[[ja:シンガーソングライター]]
[[nl:Singer-songwriter]]
[[sv:Singer/songwriter]]

Menyja e navigimit