Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Kadriu"

101 bytes removed ,  8 muaj më parë
v
Heqje e lidhjeve multimediale të prishura duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(→‎top: Përditësim, zëvendësova: {{Bio → {{Infobox person, |Foto → | image, |VëndiLindjes → | birth_place, |VëndiVdekjes → | death_place, |Titulli → | caption, |FaqjaWeb → | website duke përdorur AWB)
v (Heqje e lidhjeve multimediale të prishura duke përdorur AWB)
 
*|Çmimin vjetor të Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës
*|Dramatizimet dhe ekranizimi i romanit "Pas kthimit" Radio Tirana e ka realizuar edhe si radiodramatizim të cilin (në disa vazhdime) e ka emituar gjatë viteve të tetëdhjeta.
 
[[Skeda:Gjallori.JPG|thumb|Gjallori]]
 
=='''Veprat''' ==
 
[[Skeda:Kaloresi-i-karadakut.jpg|parapamje|Kaloresi i Karadaku]]
*| '''"Netët e Karadakut",''' poezi (1969);
*| '''"Qyteti i luleve",''' tregime (1970),