Dallime mes rishikimeve të "Rrethi"

Jump to navigation Jump to search
3 bytes added ,  4 muaj më parë
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
rrezes.
 
== Vetitë e rrethit ==
* Nëse dy korda të një rrethi janë të barabarta, atëherë ato janë njësoj të baraslarguara nga qendra e rrethit dhe anasjelltas.
* Dy korda të barabarta të një rrethi tendosin harqe të barabarta dhe anasjelltas.

Menyja e lëvizjeve