Dallime mes rishikimeve të "Nexhat Daci"

Jump to navigation Jump to search
200 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(shtova lidhjet ne gjuhet e huaja)
'''Nexhat Daci''' ka lindur më [[26 Korrik]] [[1944]] në [[Tërnoc]]. [[Politikan]] kosovar nga [[Lidhja Demokratike e Dardanisë]] (LDD). Kryetar i [[Kuvendi i Kosovës|Kuvendit të Kosovës]] gjatë periudhës [[2001]]-[[2006]], profesor i [[kimi|kimisë]], doktor i [[shkenca|shkencave]]ve të kimisë nga [[Universiteti i Zagrebit]]. Anëtar i [[AkademisëAkademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës|Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës]], [[Akademisë Evropiane për çështje mjedisi]] dhe [[American Chemical Society]].
 
 
== Jeta ==
Ai është i martuar dhe ka tre fëmijë. Banon në lagjen Velani në [[Prishtinë]]. Flet [[gjuha shqipe|gjuhën shqipe]], [[gjuha serbe|serbe]], anglize[[gjuha angleze|angleze]], [[gjuha kroate|kroate]] dhe [[gjuha gjermane|gjermane]] (pasive).
 
 
*3. American Chemical Society nga 1985.
 
{{cung}}
[[Category:Politikanë shqiptarë]]
[[Category:Akademikë shqiptarë]]
[[Category:Kosovar]]
 
[[Category:Kosovar]]
 
[[en:Nexhat Daci]]

Menyja e lëvizjeve