Ndryshimi mes inspektimeve të "Académie française"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Faqe e re: '''Académie française''' është akademi për gjuhën dhe literaturën frënge dhe është themeluar më 1635 numronë 40 anëtarë të zgjedhur dhe jepë dekorata për...)
 
v
'''Académie française''' {lexo:Akademia françeze} është akademi për gjuhën dhe literaturën [[frengjishtja|frënge]] dhe është themeluar më [[1635]] numronë 40 anëtarë të zgjedhur dhe jepë dekorata për literaturë.
 
[[Category:akademi]] [[Category:francë]]

Menyja e navigimit