Ndryshimi mes inspektimeve të "Sezoni 1952 në Formula Një"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Skeda F1_template.gif u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Putnik)
komenti=
}}
Kampionati botërorë në [[Formula 1]] për vitin 1952 ishte kampionati i 3të i organizuar nga [[FIA]]. Ky kampionati filloi më [[18 Maj]] dhe zgjati gjer më [[7 Shtator]] duke përfshirë në vete 8 (tetë) gara kampionale.
 
== Përmbledhje==

Menyja e navigimit