Dallime mes rishikimeve të "Maqedonët e sotëm"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Makedonka.jpg|thumb|250px|Ethnic Macedonian girl in a traditional folk costume]]
 
'''Sllavo-maqedonët''' ose Maqedonët ('''Македонци''') janë një kombësi në [[Ballkani|Ballkanin]]. Flasin [[gjuha sllavo-maqedone|gjuhan sllavo-maqedone]] dhe janë pjesë e [[Kisha Ortodoxe Maqedone|Kishës Ortodokse Maqedone]]. Rrojnë në [[Ish Republika e Maqedonisë]]. Popullata e tyre është afërsisht 1.7 milion.
 
{{cung}}
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve