Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjeravica"

Jump to navigation Jump to search
79 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[ Figura:121659.JPG |thumb|250px|right|pamje e Gjeravicës]]
[[Figura:Liqeni i Zamires Gjeravicë.jpg|thumb|250px|Liqeni i Zamirës, Gjeravicë]]
[[Figura:Gjeravica during the night.jpg|thumb|250px|Gjeravica gjatë natës.]]
 
'''Gjeravica''' me 2.656 m lartësi mbidetare është maja më e lartë në Alpet Kosovare-Bjeshket e NEMUNA (edhe pse lartesija e vertete mund te eshte per disa metra me e madhe, ende e pa konfirmuar nga GPS), ndersa rradhitet maja e dyte pas majes se malit Korab i cili gjendet ne alpet shqipetare dhe ka lartesine 2764 metra,Maja e Korabit/Mali i Korabit); height from the sea level 2753 m (older data) or 2764 m (newer data confirmed by GPS)41º48'N-20º30'E.
 

Menyja e navigimit