Dallime mes rishikimeve të "Bollywood"

Jump to navigation Jump to search
458 bytes removed ,  14 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e INDUSTRIALZONE (diskutimet) në versionin e fundit nga Thijs!bot.
v (U kthyen ndryshimet e INDUSTRIALZONE (diskutimet) në versionin e fundit nga Thijs!bot.)
 
=== Filma ===
: ''Shiko edhe: [[Lista e filmave të Indisë]]''
Filmi që ka pasur më së shumti sukses si në Indi ashtu edhe në botë
{|width="65%" align="center|
është filmi Kabhi Khushi Kabhie Gham (Sometimes Happy, Sometimes Sad)
|width="30% valign="top"|
Në Gjermani ku edha ka shënuar më së shumti është përkthyer "In guten wie in schweren Tagen"
*[[Kuch Kuch Hota Hai]]
(Në ditë të mira dhe në ditë vështira) Në rolet kryesore të këtij filmi janë aktorë të njohur
*[[Kabhi Khushi Kabhie Gham]]
qka edhe i ka dhënë sukses më shumë filmit janë:
*[[Lagaan]]
Amitabh Bachchan (emri në film Yash Raichand), bashkëshortja e Amitabh Bachchan, Jaya Bachchan (Nandini Raichand) gjithashtu aktore e njohur edhe në film ka luajtur si bashkëshortja e Yash Raichand.
|width="30% valign="top"|
ShahRukh Khan (Rahul
*[[Devdas]]
Kajol (Anjali)
*[[Kal Ho Naa Ho]]
Kareena Kapoor (Puja)
|-
Rani Mukherjee (Naina)
|}
 
=== Aktorët ===
24.783

edits

Menyja e lëvizjeve