Dallime mes rishikimeve të "Bollywood"

Jump to navigation Jump to search
401 bytes removed ,  14 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e INDUSTRIALZONE (diskutimet) në versionin e fundit nga Ko.S.ystem.OV@.
v (U kthyen ndryshimet e INDUSTRIALZONE (diskutimet) në versionin e fundit nga Ko.S.ystem.OV@.)
: ''Këtu shini [[aktor]]ët dhe [[filma]]t më të njohur të '''Bollywood'''-it''
 
=== Filma ===
'''Filmat më të njohur ndërkombëtarisht:'''
: ''Shiko edhe: [[Lista e filmave të Indisë]]''
{|width="65%" align="center|
|width="30% valign="top"|
*[[Kuch Kuch Hota Hai (Diqka po ndodhë)]]
*[[Kabhi Khushi Kabhie Gham]]
*[[Lagaan]]
|width="30% valign="top"|
*[[Devdas]]
*[[Kal Ho Naa Ho]]
|-
|}
 
'''=== Aktorët''' ===
Kabhi Khushi Kabhie Gham (Nganjëher mirë nganjëherë keq)
: ''Shiko edhe: [[Lista e aktorëve të Indisë]]''
Kal Ho Naa Ho (Jeto dhe mos mendo për nesër)
{|width="80%" align="center|
Main Hoon Na (Unë jam gjithëmon për ty)
|width="40% valign="top"|
Mohabbatein (Dashuria)
*[[Shah Rukh Khan]]
Kuch Kuch Hota Hai (Diqka po ndodhë)
*[[Kajol Mukherjee]]
Chalte-Chalte (Hap pas hapi)
*[[Aishwarya Rai]]
Veer-Zaara
|width="40% valign="top"|
Swades (Vendlindja)
*[[Rani Mukherjee]]
Kabhi Alvida Naa Kehna (Kurrë mos thuaj lamtumirë)
*[[Preity Zinta]]
Dhoom
*[[Kareena Kapoor]]
Dhoom-2
|-
Devdas
|}
Hum tumhare hai sanam (Ti je e immja)
Phir bhi dil hai hindustani (Zemra ime është e indisë)
One 2 Ka 4
Partner
Dilwale Dulhania Le Jayenge (Kush vjen i pari e merr nusën)
Paheli (Pikëpyetje)
Kaal
Dil Ka Rishta (Vetëm zemra e di të vërtetën)
Baghban (Krijuesi)
Om Shanti Om et....
 
'''Aktorët'''
 
 
Amitabh Bachchan
Shahrukh Khan
Abhishek Bachchan
Preity Zinta
Hrthik Roshan
Rani Mukherjee
Kajol Mukherjee
Saif Ali Khan
Juhi Chawla
John Abraham
Salman Khan
Sanjay Dutt
Aishwarya Rai
Priyanka Chopra
Uday Chopra
 
== Shiko edhe ==
24.783

edits

Menyja e lëvizjeve