Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Mirazhi"

45 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Faqe e re: thumb|150px|Mirazhi Nganjëherë verës, nën diellin përvelues, të duket sikur shikon larg në rrugë njolla ujë që pasqyrojnë qiellin. Këto pamje të gënje...)
 
No edit summary
 
Dukuria e pasqyrimit ndodh kur ajri i mbinxehur nga toka ndeshmet me një shtresë ajri të freskët. Sipërfaqja ndarëse veprson si pasqyrë dhe pasqyron, përshembull në rrugë, një pjesë qielli të kaltërt.
 
[[Category: Gjeografi]]
[[Category: Klima]]
191

edits