Dallime mes rishikimeve të "Shtypi i rrafshtë"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  15 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Shtypi i rrafshtë''' karakterizohet me elementet e shtypit dhe sipërfaqet e lira të cilat gjënden në një rrafshinë. Shtypin e rrafshët e përbëjnë: [[Shtypi litografik]], [[Shtypi ofset]] [[dhe [[Dritështypi]].
Në teknikën e shtypit të rrafshët shtypi mund të bëhet në mënyrë direkte dhe indirekte.
 
12.723

edits

Menyja e lëvizjeve