Dallime mes rishikimeve të "The Shining"

Jump to navigation Jump to search
22 bytes added ,  14 vjet më parë
No edit summary
 
 
== PjesëmarrësitAktrojnë ==
* [[Jack Nicholson]] luansi Jack Torrence
•Shelley* [[Shelley Duvall]] luansi Winifred (shkurt "Wendy") Torrence
•Danny* [[Danny Lloyd]] luansi Daniel Torrence - e thërrasin Danny
•Scatman* [[Scatman Crothers]] luansi Dick Hallorann
•Barry* [[Barry Nelson]] luansi Stuart Ullman
•Philip* [[Philip Stone]] luansi Delbert Grady
•Joe* [[Joe Turkel]] luansi Lloyd - banakieri
•Tony* [[Tony Burton]] luansi Larry Durkin
•Barry* [[Barry Dennen]] luansi Bill Watson
* [[Lisa Burns|Lisa]] dhe [[Louise Burns]] luajnësi vajzat binjake
 
Jack Nicholson luan Jack Torrence
•Shelley Duvall luan Winifred (shkurt "Wendy") Torrence
•Danny Lloyd luan Daniel Torrence - e thërrasin Danny
•Scatman Crothers luan Dick Hallorann
•Barry Nelson luan Stuart Ullman
•Philip Stone luan Delbert Grady
•Joe Turkel luan Lloyd - banakieri
•Tony Burton luan Larry Durkin
•Barry Dennen luan Bill Watson
Lisa dhe Louise Burns luajnë vajzat binjake
[[Category:Filma 1980]]
[[Category:Filma amerikanë]]
24.783

edits

Menyja e lëvizjeve