Dallime mes rishikimeve të "MiG-17"

Jump to navigation Jump to search
66 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Mikoyan-Gurevich MiG-17''' ({{Rusisht|Микоян и Гуревич МиГ-17}}) (Me emrin e raportuar nga NATO "'''Fresco'''") është një avion i krijuar në Bashkimin Sovj...)
 
[http://en.wikipedia.org/wiki/Image:MiG-17_landing_by_StuSeeger.jpeg]'''[[Mikoyan-Gurevich]] MiG-17''' ({{Rusisht| (Микоян и Гуревич МиГ-17}}). ([[Me emrin e raportuar nga NATO]] "'''Fresco'''") është një avion i krijuar në Bashkimin Sovjetik dhe ka hyrë në shërbim në aviacion që nga viti 1952.
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve