Dallime mes rishikimeve të "MiG-17"

Jump to navigation Jump to search
586 bytes added ,  14 vjet më parë
v
roboti shtoj: az, cs, de, es, et, fi, fr, gl, he, hi, hr, hu, id, it, ja, lt, no, pl, ro, ru, simple, sv, ta, tr, vi, zh ndryshoj: en
v ([http://en.wikipedia.org/wiki/Image:MiG-17_landing_by_StuSeeger.jpeg])
v (roboti shtoj: az, cs, de, es, et, fi, fr, gl, he, hi, hr, hu, id, it, ja, lt, no, pl, ro, ru, simple, sv, ta, tr, vi, zh ndryshoj: en)
'''[[Mikoyan-Gurevich]] MiG-17''' Rusisht (Микоян и Гуревич МиГ-17). ([[Me emrin e raportuar nga NATO]] "'''Fresco'''") është një avion i krijuar në Bashkimin Sovjetik dhe ka hyrë në shërbim në aviacion që nga viti 1952.
 
[[en:MiG-17]]
[[az:MiQ-17]]
[[encs:MiG-17]]
[[de:Mikojan-Gurewitsch MiG-17]]
[[en:Mikoyan-Gurevich MiG-17]]
[[es:Mikoyan-Gurevich MiG-17]]
[[et:Mikojan-Gurevitš MiG-17]]
[[fi:MiG-17]]
[[fr:Mikoyan-Gourevitch MiG-17]]
[[gl:MiG-17]]
[[he:מיג-17]]
[[hi:मिग १७]]
[[hr:MiG-17]]
[[hu:MiG–17]]
[[id:Mikoyan-Gurevich MiG-17]]
[[it:MiG-17]]
[[ja:MiG-17 (航空機)]]
[[lt:MiG-17]]
[[no:Mikojan-Gurevitsj MiG-17]]
[[pl:MiG-17]]
[[ro:Mikoian-Gurevici MiG-17]]
[[ru:МиГ-17]]
[[simple:MiG-17 Fresco]]
[[sv:MiG-17]]
[[ta:மிக்-17]]
[[tr:MiG-17]]
[[vi:Mikoyan-Gurevich MiG-17]]
[[zh:米格-17战斗机]]
86.547

edits

Menyja e lëvizjeve