Ndryshimi mes inspektimeve të "Sipërfaqja"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e 85.74.75.12 (diskutimet) në versionin e fundit nga Puntori.)
Barazia <math>f (x,y,z)=0</math> quhet barazia e sipërfaqës S. Çka d.m.th shprehja gjeometrike e ekuacionit me tri të panjoura është Sipërfaqja S, e cila, në të vërtetë, është një ''vend gjeometrik i pikave në hapësirë''.
 
Sipërfaqja sferike shpeetshprehet me ekuacionin (x-p)<sup>2</sup>+(y-q)<sup>2</sup>+(z-s)<sup>2</sup>='''R'''<sup>2</sup>
{{Cung}}
==Shiko dhe këtë==
Anonymous user

Menyja e navigimit