Dallime mes rishikimeve të "Stebleva"

Jump to navigation Jump to search
28 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Category:Fshatra në Shqipëri]]
[[bg:Стеблево]]
FshatStebleva malor ne lindje te Tiranes. Shtrihetshtrihet ne nje lartesi rreth 1200m mbi nivelin e detit. Ka klime shume te mire me ajer te paster dhe me uje te kulluar, qe del nga burime te shumta natyrore. Pyjet dhe livadhet shumengjyreshe mbulojne territorin e Stebleves qe kufizohet me shume fshatra te tjere brenda dhe jashte kufirit.
Stebleva eshte perle e vertete per bukurite e rralla natyrore qe ka. Ajo eshte shume e pershtatshme per turizem, pasi veres ka lulezim te plote, ndersa dimrit mbulohet me bore, pra eshte e pershtatshme per turizmin e bardhe dhe sportin e skive. Shume steblevas, tashme biznesmen, kane ndertuar shtepi , ku qendrojne per pushime.
Historiku i shkurter.

Menyja e lëvizjeve