Dallime mes rishikimeve të "50 Cent"

Jump to navigation Jump to search
64 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: uk:50 Cent)
'''Curtis James Jackson III''' ''([[sqt]]: '''Kërtis Xheims Xhekson III''')'' lindi më [[6 korrik]] [[1975]] në [[New York]]. Ai njihet gjithashtu si '''50 Cent''' edhe është një i famshëm rapper amerikan, këngëtar edhe i grupit [[G-Unit]].
 
50 Cent ka publikuar deri tani 23 albume ([[Get Rich or Die Tryin']] e [[The Massacre]])([[Curtis]])dhe te dytre albumet kishin sukses multi-platin, duke shitur me shume se 21 milione kopje ne kombinim. edhe në [[2007]] duhet kurse të dali albumi i tretë, i quajtur [[Curtis]].
 
 
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve