Ndryshimi mes inspektimeve të "CAB"

Jump to navigation Jump to search
185 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''CAB''' është një [[jazz fusion]] bend që përbëhet nga [[Tony MacAlpine]] ([[kitarë]]), [[Dennis Chambers]] (bateri), [[Bunny Brunel]] (bas), [[Brian Auger]] (tastierë), dhe [[Patrice Rushen]]. Deri më tani bendi ka inçizuar tre studio albume dhe një live (tastierë)album.
 
==Anëtarët==
* [[Tony MacAlpine]] - kitarë
* [[Dennis Chambers]] - bateri
* [[Bunny Brunel]] - bas
* [[Brian Auger]] - tastierë
* [[Patrice Rushen]] - tastierë
 
==Diskografia==

Menyja e navigimit