Ndryshimi mes inspektimeve të "Valbona (fshat)"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
 
'''Valbona''' është një fshat në Alpet Shqiptare, 26 km nga [[Bajram Curri (qytet) |Bajram Curri]], [[Rrethi i Tropojës]]. Fshati është padushim një ndër atraktcionet më të preferuara turistike në Shqipërinë e veriut. [[Valbona (lum) |Lumi Valbona]] qe kalon nëpër fshat dhe vet [[Lugina e Valbonës]] tërhjekin shumë vizitorë.
 
 
 
{{AL-gjeo-cung}}
[[Category:Fshatra në Shqipëri]]
 
[[en:Valbonë]]
10.357

edits

Menyja e navigimit