Dallime mes rishikimeve të "Fotografia digjitale"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
 
v
Kodaku lajmëroi në Janar të [[2004]] se nuk do të prodhonte më aparat me film 35mm në fund të fitit. Kjo u interpretua si shenjë e mbarimit të fotografisë në film sidoqoftë Kodaku kishte një pjesë shumë të vogël të tregut të filmit kur bëri këtë lajmërim. Çmimi i aparateve 35mm dhe APS ka rënë shumë për arsye të konkurrencës direkte me formatin digjital. Fotografia e ''lagësht'' do mbijetojë për arsyen se amatorë të pasionuar dhe artistë të famshëm preferojnë përdorimin e filmit tradicional dhe teknikave që tashmë kanë praktikuar.
 
[[Category:politeknikPoliteknik]]
[[Category:Fotografia]]
24.783

edits

Menyja e lëvizjeve