Dallime mes rishikimeve të "1244 (film)"

Jump to navigation Jump to search
106 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
[[Figura:1244.jpg|right|200px|thumb|1244]]
Film'''1244''' është film televiziv(, komedi), është dhënë premierë në vitin 2004 në [[kino ABC]][[Prishtinë]]. Filmi u realizua nën regji nga [[Krenar Belegu]] dhe [[Alban Gashi]].
 
== Aktorët ==
Film televiziv(komedi),është dhënë premierë në vitin 2004 në kino ABC në Prishtinë
* [[Shkumbin Sopjani]]
 
* [[Labinot Lajçi]]
Regjia:[[Krenar Belegu]] dhe [[Alban Gashi]]
* [[Enver Petrovci]]
 
* [[Xhejlane Godanci]]
Luajnë:[[Shkumbin Sopjani]],[[Labinot Lajçi]],[[Enver Petrovci]],[[Xhejlane Godanci]],[[Basri Lushtaku]],[[Ardita Lala]],[[Gramos Gashi]],[[Fatime Llugiqi]],[[Diellza Jasiqi]],[[Avni Hoti]],[[Shota Baraliu]] etj
* [[Basri Lushtaku]]
* [[Ardita Lala]]
* [[Gramos Gashi]]
* [[Fatime Llugiqi]]
* [[Diellza Jasiqi]]
* [[Avni Hoti]]
* [[Shota Baraliu]] etj
 
 
[[Category:Filma shqip]]
[[category:filma 2004]]

Menyja e lëvizjeve