Dallime mes rishikimeve të "Stebleva"

Jump to navigation Jump to search
1 byte added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
Durres
 
Duhet theksuar dhe permendur qe fshati Stebleve ka si gjuhe te nenes Maqedonishten e vjeter dhe fjala Steblevo ka si rrenje fjalen sllave "steblo" qe ne shqip do te thote trung peme ose dru dhe vete emri Steblevo do te thote "vend i pemeve ose i pyjeve". Gjithashtu te gjitha vendet, malet dhe fushat brenda territorit te fshatit kane toponime sllave si psh: RaducRaduç,Dragan,Golema Raven,Crna reka,Bella reka,Popoica,Visharica,etj.
Idajet Projku
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve