Dallime mes rishikimeve të "Stebleva"

Jump to navigation Jump to search
731 bytes removed ,  13 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 80.90.85.114 (diskutimet) në versionin e fundit nga Stonehenge.
No edit summary
v (U kthyen ndryshimet e 80.90.85.114 (diskutimet) në versionin e fundit nga Stonehenge.)
Iljas Bande
Durres
 
Duhet theksuar dhe permendur qe fshati Stebleve ka si gjuhe te nenes Maqedonishten e vjeter dhe fjala Steblevo ka si rrenje fjalen sllave "steblo" qe ne shqip do te thote trung peme ose dru dhe vete emri Steblevo do te thote "vend i pemeve ose i pyjeve". Gjithashtu te gjitha vendet, malet dhe fushat brenda territorit te fshatit kane toponime sllave si psh: Raduç,Dragan,Golema Raven,Crna reka,Bella reka,Popoica,Visharica,etj.
Idajet Projku
Tirane

Menyja e lëvizjeve