Ndryshimi mes inspektimeve të "Mihal Bellkameni"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Mihal Bellkameni''' intelektual, atdhetar i cili krahas luftës me armë në dorë kundër pushtuesit turk, dha një ndihmesë të madhe për shkollën dhe gjuhën shqipe, madje ishte ...)
 
'''Mihal Bellkameni''' intelektual, atdhetar i cili krahas luftës me armë në dorë kundër pushtuesit turk, dha një ndihmesë të madhe për shkollën dhe gjuhën shqipe, madje ishte ndër themeluesit e Liceut te Korçës, ndërkohë që çeli shkolla shqipe në mbarë vendin. U nda nga jeta më 25 tetor 1948.
 
 
 
 
 
 
 
 
[[Category:biografi shqiptarësh]]
Anonymous user

Menyja e navigimit