Ndryshimi mes inspektimeve të "16 Maj"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes added ,  11 vjet më parë
*[[1811]] - ''Lufta Gadishlullore'' - Aleatët ([[Spanja]], [[Portugalia]] dhe [[Britania e Madhe]]) mposhtin [[Franca|Francezët]] në [[Beteja e Albueras|Betejën e Albuereas]].
*[[1822]] - ''Lufta Greke për pavarësi'': [[Turqia|Turqit]] marrin qytetin grek [[Souli]].
*[[1999]] - Nga burgu i Dubravës[[Dubravë]]s zhduket [[Ukshin Hoti]]
 
==Lindje==

Menyja e navigimit