Ndryshimi mes inspektimeve të "Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Kongresin ndërkombëtar të matematikanëve u zhvendos tek Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve)
v
Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve [[(ICM-International congress of mathematicians]]) mbahet në ç'do 4 vjet dhe ai i tubon matematikanët më të shquar nga e gjithë bota. Kongresi i radhës mbahet në verën e këtij viti në [[Madrid]] kryeqyteti i [[Spanjës]].
 
[[Category:matematikë]]
12.723

edits

Menyja e navigimit