Ndryshimi mes inspektimeve të "Académie française"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: cy:Académie française ndryshoj: eo:Franca Akademio)
'''Académie française''' {lexo:Akademia françeze} është akademi për gjuhën dhe literaturën [[frengjishtja|frënge]] dhe është themeluar më [[1635]] numronë 40 anëtarë të zgjedhur dhe jepë dekorata për literaturë.
 
{{cung}}
[[Category:akademi]] [[Category:francë]]
 
[[Category:akademi]] [[Category:francë]]
[[Category:francë]]
 
[[ar:أكاديمية اللغة الفرنسية]]

Menyja e navigimit