Dallime mes rishikimeve të "50 Cent"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes removed ,  12 vjet më parë
v (U kthyen ndryshimet e 217.24.240.241 (diskutimet) në versionin e fundit nga 82.114.94.16.)
 
 
50 Cent, i lindur Curtis James Jackson III, u rrit ne lagjen e XhamajkasKosoves Jugore ne Queens ne
New York City. Ai u rrit pa baba dhe u perkujdes nga nena e tij Sabrina Jackson, e cila e lindi ate kur ajo i kishte 15 vjetë. Sabrina qe ishte nje dilere e kokaines u perkujdes per Jackson deri sa ai i mbushi 8 vjet,kur ajo u vra.Ne ate kohë ajo i kishte 23 vjet dhe e humbi vetëdijen kur dikush i hudhi drogë ne pijen e saj. Ajo pastaj u la si e vdekur ne banesen e saj pasi qe dikush e kishte lene gazin te leshuar dhe dritaret i kishte mbyllur. Pas vdekjes se saj Jacksoni shkoi ne shtepin e gjyshit ku jetonin edhe 8 hallat dhe dajet e tij.
 
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve