Dallime mes rishikimeve të "Bronx"

Jump to navigation Jump to search
91 bytes removed ,  13 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 83.227.11.69 (diskutimet) në versionin e fundit nga CarsracBot.
v (U kthyen ndryshimet e 83.227.11.69 (diskutimet) në versionin e fundit nga CarsracBot.)
'''Bronx''' është një lagje e madhe fam-keqe njujorkeze e cila banohet prej shumë kombesh, siç janë italianët, irlandezët, zezakët, hispanikët, indianët, kinezët, çifutet si dhe shumë të tjerë.
 
Është kryesisht e njohur për vendee e saja turistike ku gjenet kopshti zoologjik ([[Bronx Zoo]]), kopshti botanink ([[New York Botanical Garden]]), [[City Island]], [[Arthur Avenue]] (lagjja italiane), Riverdale, [[Pelham Bay Park]], [[Fodham]] Road, e të tjera. Këtu në Bronx jetojnë shumica e antarëve të grupit të njohur TBA - The Bloody Alboz .
 
{{gjeo-cung}}
24.783

edits

Menyja e lëvizjeve