Ndryshimi mes inspektimeve të "Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
'''Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve''' ''(origj.: ICM-International congress of mathematicians)'' mbahet në ç'do 4 vjet dhe ai i tubon matematikanët më të shquar nga e gjithë bota. Kongresi i radhës mbahet në verën e këtij viti në [[Madrid]] kryeqyteti i [[Spanja|Spanjës]].
 
 
*[http://www.icm2006.org Faqja zyrtare]
 
[[Category:matematikëMatematikë]]
24.783

edits

Menyja e navigimit