Dallime mes rishikimeve të "Mikrovalët"

Jump to navigation Jump to search
251 bytes added ,  12 vjet më parë
v (roboti ndryshoj: pt:Micro-ondas)
[[vi:Vi ba]]
[[yi:מיקראכוואליע]]
[[zh:微波]]Mikrovalet karakterizohën me gjatësi valorete rendit cm dhe mund te depertojn nëper atmosferen toksore.Keshtu ky lloj vakesh mund të perdoret per komunikim radioatmosferike .permarrjen e informacionevenga galaktika jon dhe nga galaksit tjera,,,K.O
[[zh:微波]]
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve